banner32
banner33
banner31

Erhürman: Arıklı, "Türkiyeli-Kıbrıslı ayrımı" yaratarak bundan siyaseten nemalanmaya çalıştı

05 Mart 2024 Salı 10:17
Erhürman: Arıklı, "Türkiyeli-Kıbrıslı ayrımı" yaratarak bundan siyaseten nemalanmaya çalıştı

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Tufan Erhürman ile Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı arasında Meclis Genel Kurulu’nda başlayan polemik sosyal medyada da devam etti…

YDP Genel Başkanı Arıklı’nın yaptığı açıklamaya cevap veren CTP Genel Başkanı Erhürman, Erhan Arıklı’nın bir ‘bakan’ olarak yanıt vermesi gereken ve aslında veremeyeceğini bildiği sorulardan kaçmak için kendisini şovmenlikle itham ederek terbiyesizlik yaptığını ve terbiyesizliğe devam edip bir de yanıt vermesi gerekirken bağıra çağıra salonu terk ettiğini kaydetti.

Arıklı’nın açıkça söylemeyip ima yoluyla amacına ulaşmaya çalıştığını belirten Erhürman, “Arıklı’nın seçtiği ‘yol’, her zamanki gibi bu ülkede ‘Türkiyeli-Kıbrıslı ayrımı’ yaratarak bundan siyaseten nemalanmaya çalışmak” dedi.

Erhürman, Arıklı’ya yönelik kullandığı ‘terbiyesizler’ ifadesine de açıklık getirdi. Erhürman, “Terbiyesizler hadleri olmayan sözleri sıkıştıkları zaman siyasi muhataplarına yöneltecek kadar kendilerinden geçenler/ileri gidenler ve oturdukları makamların hakkını verecek ciddiyeti sergilemeyi beceremeyenlerdir. Bu ifadenin ne Türkiye kökenli yurttaşlarımızla, ne de YDP'ye oy veren insanlarımızla ilgisi vardır! Tekrar söylüyorum ki bunu başta kendisi olmak üzere beni tanıyan herkes, kafasında en ufak bir soru işareti taşımaksızın bilir.” ifadelerini kullandı.

Erhürman’ın açıklaması şu şekilde:

Bu paylaşım Sn. Arıklı'nın! Meclis'te Tufan Erhürman ile tartışma yaşadık dediği şey, Ercan Havalimanı ile ilgili yaptığı sözleşmenin ve yaptırdığı tüzük değişikliğinin bu ülkenin, bu halkın başına açtığı belaları anlatırken bana yönelttiği ‘şovmen’ suçlaması!

Terbiyesizlik dediğim şey de haddini aşarak beni ‘şovmenlik’le suçlaması.

Sn. Tufan Erhürman'ın 'terbiyesizler' derken kast ettiği camianın kimler olduğunu tahmin etmek zor değil’ derken, ne zaman sıkışsa, yanlış yaptığı yüzüne vurulsa ve verecek cevap bulamasa başvurduğu yol olduğunu anlamak zor değil.

Kendisi açıkça söylemeyip ima yoluyla amacına ulaşmaya çalışıyor ama ben açık söyleyeyim: Seçtiği ‘yol’, her zamanki gibi bu ülkede ‘Türkiyeli-Kıbrıslı ayrımı’ yaratarak bundan siyaseten nemalanmaya çalışmak.

Bu ülkede beni azıcık tanıyan her bir yurttaş, benim böyle bir ayrım yapmadığımı, yapmayacağımı, yapanlara karşı bugüne kadar her türlü mücadeleyi bedel ödemekten çekinmeden verdiğimi bilir. Onun içindir ki ne bana ‘Türkiye'nin/Türkiyelilerin adamı’ diyenlere kulak astım bugüne kadar, ne de ‘Türkiye/Türkiyeli düşmanı’ diyenlere. Ben insanların eşitliğine, kardeşliğine inandım ve nefes alıp verdikçe de inanmaya devam edeceğim.

Sn. Erhan Arıklı, bir ‘bakan’ olarak yanıt vermesi gereken ve aslında veremeyeceğini bildiği sorulardan kaçmak için beni ‘şovmenlik’le itham ederek terbiyesizlik yaptı ve terbiyesizliğe devam edip bir de yanıt vermesi gerekirken bağıra çağıra salonu terk etti.

"Terbiyesizler" hadleri olmayan sözleri sıkıştıkları zaman siyasi muhataplarına yöneltecek kadar kendilerinden geçenler/ileri gidenler ve oturdukları makamların hakkını verecek ciddiyeti sergilemeyi beceremeyenlerdir. Bu ifadenin ne Türkiye kökenli yurttaşlarımızla, ne de YDP'ye oy veren insanlarımızla ilgisi vardır! Tekrar söylüyorum ki bunu başta kendisi olmak üzere beni tanıyan herkes, kafasında en ufak bir soru işareti taşımaksızın bilir.

Sn. Arıklı'nın çarpıtma ve manipülasyonla ayrımcılık ve bölücülükten prim yapma çabalarına fırsat verecek değilim. Daha fazlasını dinlemek, duymak isteyenler yarın Meclis'te yapacağım konuşmayı dinleyebilir.

Sn. Arıklı bilsin ki akıllarıyla dalga geçtiğini, manipüle edebileceğini sandığı ve bölüp parçalamaya çalıştığı tüm kesimler günü geldiğinde kendisine gerekli dersi vereceklerdir!”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.